Menu
Klubnyt 10. april kl. 22:29
Forårsklargøring 2017 Forår 2017
Klubnyt
Så er kampen i gang (1)
Klubnyt
Sønderborg Fremad
Klubnyt
Klar til sæsonstart
Live-score
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Kærvej Stadion 27-08-2017 Kl. 16.00
Sønderborg Fremad
-
'56
Egen UI
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion 22-08-2017 Kl. 19.15
FC Sønderborg
-
'56
Vejle B
'58
Theis Eskildsen
Assist: Mads Lauenstein
'56
Ind: Nicolai Valdemar Kofoed
Ud: Jashar Beluli
'56
Ind: Mads Lauenstein
Ud: Tobias Jensen
'43
Ind: Tobias Olesen
Ud: Mads Ravn Gude
'36
Ind: Martin Hylleberg Østergaard
Ud: Mads Lauenstein
'36
Ind: Mathias Kruse Jørgensen
Ud: Nicolai Valdemar Kofoed
'36
2. halvleg start
'35 +1
1. halvleg slut
'26
Tobias Jensen
Assist: Nicolai Valdemar Kofoed
'25
Mads Ravn Gude
Assist: Tobias Jensen
'23
Ukendt spiller (Selvmål)
'-1
Kamp start
Kommende kampe
August 2017
22.
tirsdag
17.30
Sønderborg Fremad
0 - 7
Kvinder
U15
U15 Piger C/8 (2003) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Gråsten B (U14)
Kærvej Stadion
22.
tirsdag
18.00
Sønderborg Fremad (B)
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Hjordkær UIF
Kærvej Stadion
22.
tirsdag
19.15
FC Sønderborg
livescore
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion
Vejle B
Sønderborg Stadion
23.
onsdag
19.00
Gråsten B (2)
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Aarsbjerg Idrætscenter
24.
torsdag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Lysabild Skole
Broager UI
Lysabild Skole
24.
torsdag
18.30
Rødekro IF/Aabenraa BK
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Fladhøj Idrætscenter
FC Sønderborg
Fladhøj Idrætscenter
24.
torsdag
18.35
Nord/Als B
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Broager Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Broager Idrætscenter
24.
torsdag
18.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Lysabild Skole
Tinglev IF
Lysabild Skole
24.
torsdag
19.00
Sønderborg Fremad (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Kærvej Stadion
BNS
Kærvej Stadion
24.
torsdag
19.10
Sønderborg Fremad
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Broager Idrætscenter
Broager UI
Broager Idrætscenter
24.
torsdag
19.10
SUB Sønderborg
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
26.
lørdag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Starup UIF (H)
Kærvej Stadion
26.
lørdag
11.00
Esbjerg fB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Esbjerg Idrætspark
FC Sønderborg
Esbjerg Idrætspark
26.
lørdag
11.00
Varde IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Sydbank Stadion
FC Sønderborg
Sydbank Stadion
26.
lørdag
11.10
Bov IF
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
26.
lørdag
14.00
Esbjerg fB
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Esbjerg Idrætspark
FC Sønderborg
Esbjerg Idrætspark
26.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Broager Idrætscenter
FC Fredericia
Broager Idrætscenter
26.
lørdag
16.00
Sønderborg Fremad (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Kærvej Stadion
FVB
Kærvej Stadion
27.
søndag
10.00
Løjt IF
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Løjt Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Løjt Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
FC Sønderborg
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Sønderborg Stadion
Dalum IF
Sønderborg Stadion
27.
søndag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Sønderborg Stadion
S.f.B.
Sønderborg Stadion
27.
søndag
16.00
Sønderborg Fremad
livescore
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Kærvej Stadion
Egen UI
Kærvej Stadion
27.
søndag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Sønderborg Stadion
AGF/IF Lyseng
Sønderborg Stadion
27.
søndag
19.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Kærvej Stadion
Sundeved Efterskoles IF
Kærvej Stadion
28.
mandag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Notmark SU
Kærvej Stadion
28.
mandag
18.00
Sønderborg Fremad
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Hjordkær UIF
Kærvej Stadion
28.
mandag
18.30
Højer/Tønder
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Sønderborg Fremad
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
28.
mandag
19.00
SUB Sønderborg
Herrer
M+40
M+40 /11 Forår/Efterår • Pulje 1
Sundsmarkcenter
Sønderborg Fremad
Sundsmarkcenter
28.
mandag
19.10
Lysabild SG
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
28.
mandag
19.15
Sønderborg Fremad (1)
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Dybbøl IU
Kærvej Stadion
30.
onsdag
18.00
Hellevad IF
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Hellevad Skole
Sønderborg Fremad
Hellevad Skole
30.
onsdag
18.00
Christiansfeld IF
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Cuben
Sønderborg Fremad (B)
Cuben
30.
onsdag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Varnæs/Bovrup IF
Kærvej Stadion
30.
onsdag
18.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Hellevad Skole
Ensted IF
Hellevad Skole
30.
onsdag
19.00
Bov IF
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
Grænse Stadion
Sønderborg Fremad
Grænse Stadion
31.
torsdag
18.00
Lysabild SG
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Lysabild Skole
Sønderborg Fremad
Lysabild Skole
31.
torsdag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Lysabild Skole
Varnæs/Bovrup IF
Lysabild Skole
31.
torsdag
18.30
Sønderborg Fremad
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Kærvej Stadion
Kildevæld
Kærvej Stadion
31.
torsdag
18.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Lysabild Skole
Felsted IF
Lysabild Skole
31.
torsdag
18.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Lysabild Skole
Bov IF
Lysabild Skole
31.
torsdag
19.00
Bække SF
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Hærvejshallen
Sønderborg Fremad
Hærvejshallen
September 2017
1.
fredag
17.30
Ravsted UI
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Ravsted Fritidscenter
Sønderborg Fremad
Ravsted Fritidscenter
1.
fredag
19.00
Sønderborg Fremad (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Kærvej Stadion
Midtals IF (2)
Kærvej Stadion
2.
lørdag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Egen UI
Kærvej Stadion
2.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Hammelev Skole
Sønderborg Fremad
Hammelev Skole
2.
lørdag
10.35
Hammelev SUF
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Hammelev Skole
Sønderborg Fremad
Hammelev Skole
2.
lørdag
11.10
SUB Sønderborg
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
2.
lørdag
12.00
Hjerting IF
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
FC Sønderborg
Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
2.
lørdag
12.00
FC Sønderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Linak Arena Kunstgræsbane
Aabenraa BK
Linak Arena Kunstgræsbane
2.
lørdag
15.00
Varde
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Sydbank Stadion
FC Sønderborg
Sydbank Stadion
2.
lørdag
15.45
Gråsten B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad (1)
Aarsbjerg Idrætscenter
3.
søndag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
BNS
Kærvej Stadion
3.
søndag
11.00
Horsens fS
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Forum Horsens Kunstgræsbane 1
FC Sønderborg
Forum Horsens Kunstgræsbane 1
3.
søndag
12.00
Dalum IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Lars R. Jacobsen Park.
FC Sønderborg
Lars R. Jacobsen Park.
3.
søndag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion
Kolding IF
Sønderborg Stadion
4.
mandag
18.00
Tinglev IF
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tinglev Hallen
Sønderborg Fremad
Tinglev Hallen
4.
mandag
18.00
Hjordkær UIF
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Hjordkær Stadion
Sønderborg Fremad
Hjordkær Stadion
4.
mandag
18.35
Sønderborg Fremad
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Hjordkær Stadion
Egen UI
Hjordkær Stadion
4.
mandag
19.15
Egen UI
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (1)
Guderup Idrætsanlæg
4.
mandag
19.15
Sønderborg Fremad (2)
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Svenstrup UF
Kærvej Stadion
5.
tirsdag
18.00
Sønderborg Fremad (B)
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Aabenraa BK
Kærvej Stadion
6.
onsdag
18.00
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Kærvej Stadion
FC Kolding Nord
Kærvej Stadion
6.
onsdag
19.00
Sønderborg Fremad
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Hørup UI
Kærvej Stadion
7.
torsdag
17.30
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger C/8 (2003) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Ensted IF
Kærvej Stadion
7.
torsdag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Egen UI
Kærvej Stadion
7.
torsdag
18.00
Gråsten B
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Aarsbjerg Idrætscenter
7.
torsdag
18.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
BNS
Aarsbjerg Idrætscenter
7.
torsdag
18.35
Lysabild SG
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Guderup Idrætsanlæg
7.
torsdag
19.10
SUB Sønderborg (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
7.
torsdag
19.10
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Egen UI
Guderup Idrætsanlæg
9.
lørdag
10.00
Team Vest
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
9.
lørdag
10.35
Rødekro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Løjt Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Løjt Idrætsanlæg
9.
lørdag
10.35
Haderslev FK
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
9.
lørdag
11.10
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Løjt Idrætsanlæg
Løjt IF
Løjt Idrætsanlæg
9.
lørdag
13.00
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Kærvej Stadion
HTS
Kærvej Stadion
9.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Sønderborg Stadion
B1913
Sønderborg Stadion
9.
lørdag
15.30
Ravsted UI
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Ravsted Fritidscenter
Sønderborg Fremad (1)
Ravsted Fritidscenter
9.
lørdag
16.15
FC Sønderborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Sønderborg Stadion
Kolding B
Sønderborg Stadion
10.
søndag
10.00
Nord/Als B
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Nordals Idrætscenter
10.
søndag
13.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Home Tarup Park
FC Sønderborg
Home Tarup Park
10.
søndag
13.30
OB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
OB-Ådalen
FC Sønderborg
OB-Ådalen
10.
søndag
14.00
Skelde GF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Skelde Stadion
Sønderborg Fremad (2)
Skelde Stadion
10.
søndag
16.00
Sønderborg Fremad
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Kærvej Stadion
Bov IF
Kærvej Stadion
10.
søndag
16.00
Vejle B
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
VB Parken
FC Sønderborg
VB Parken
10.
søndag
16.15
FC Sønderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Sønderborg Stadion
Kolding IF
Sønderborg Stadion
11.
mandag
18.00
Felsted IF
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
Sønderborg Fremad
Felsted Stadion
11.
mandag
18.00
Vojens GIE (1)
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Vojens Fritidscenter
Sønderborg Fremad
Vojens Fritidscenter
11.
mandag
18.30
Notmark SU
Herrer
M+40
M+40 /11 Forår/Efterår • Pulje 1
Notmark Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Notmark Idrætsanlæg
11.
mandag
19.15
Notmark SU
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Notmark Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (2)
Notmark Idrætsanlæg
11.
mandag
19.15
Sønderborg Fremad (1)
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
BNS
Kærvej Stadion
12.
tirsdag
18.00
Sønderborg Fremad (B)
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Hammelev SUF
Kærvej Stadion
12.
tirsdag
18.30
FC Sønderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Linak Arena Kunstgræsbane
Sædding/G IF
Linak Arena Kunstgræsbane
13.
onsdag
18.30
BNS (1)
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
V. Sottrup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
V. Sottrup Idrætsanlæg
14.
torsdag
17.30
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger C/8 (2003) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Dybbøl IU (U14)
Kærvej Stadion
14.
torsdag
18.00
Hørup UI
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Hørup Stadion
Sønderborg Fremad
Hørup Stadion
15.
fredag
18.00
Oure Fodbold Akademi
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Oure Idrætsskole
FC Sønderborg
Oure Idrætsskole
16.
lørdag
11.00
Haderslev FK
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
FC Sønderborg
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
16.
lørdag
13.00
Esbjerg fB
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Esbjerg Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Esbjerg Kunstgræsbane
16.
lørdag
14.00
Gråsten B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Aarsbjerg Idrætscenter
16.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion
Herning Fremad
Sønderborg Stadion
16.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Broager Idrætscenter
Vejle B
Broager Idrætscenter
16.
lørdag
14.00
Sundeved Efterskoles IF
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Bovrup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Bovrup Idrætsanlæg
17.
søndag
00.00
Skibelund GI
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole
Sønderborg Fremad
Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole
17.
søndag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Bov IF
Kærvej Stadion
17.
søndag
11.00
FC Sønderborg
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Sønderborg Stadion
Skibet IF
Sønderborg Stadion
17.
søndag
13.00
FF Alssund
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Humlehøj-Hallen
Sønderborg Fremad (2)
Humlehøj-Hallen
17.
søndag
13.00
FC Kolding Nord
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Bramdrupdam Hallerne
Sønderborg Fremad
Bramdrupdam Hallerne
17.
søndag
14.30
Vejle B
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
VB Parken
FC Sønderborg
VB Parken
18.
mandag
17.30
Hjordkær UIF
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Hjordkær Stadion
Sønderborg Fremad (B)
Hjordkær Stadion
18.
mandag
18.05
Lysabild SG
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Guderup Idrætsanlæg
18.
mandag
18.30
Sønderborg Fremad
Herrer
M+40
M+40 /11 Forår/Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
DGF Flensborg
Kærvej Stadion
18.
mandag
18.30
Sønderborg Fremad (2)
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Dybbøl IU
Kærvej Stadion
18.
mandag
18.30
Sønderborg Fremad (1)
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Svenstrup UF
Kærvej Stadion
18.
mandag
18.40
Sønderborg Fremad
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Egen UI
Guderup Idrætsanlæg
20.
onsdag
17.30
Sønderborg Fremad
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Hørup UI
Kærvej Stadion
20.
onsdag
17.30
Gråsten B (U14)
Kvinder
U15
U15 Piger C/8 (2003) - Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Aarsbjerg Idrætscenter
20.
onsdag
18.30
Sønderborg Fremad
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Dybbøl IU
Kærvej Stadion
21.
torsdag
17.15
Gråsten B
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Aarsbjerg Idrætscenter
21.
torsdag
17.15
Varnæs/Bovrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Varnæs Stadion
Sønderborg Fremad
Varnæs Stadion
21.
torsdag
17.15
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Lysabild SG
Kærvej Stadion
21.
torsdag
17.50
Sønderborg Fremad
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
Dybbøl IU
Aarsbjerg Idrætscenter
21.
torsdag
17.50
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Varnæs Stadion
Midtals IF
Varnæs Stadion
21.
torsdag
17.50
Tinglev IF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
22.
fredag
18.30
Sønderborg Fremad (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Kærvej Stadion
Rødekro IF (2)
Kærvej Stadion
22.
fredag
19.00
Sønderborg Fremad (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Kærvej Stadion
Dybbøl IU
Kærvej Stadion
23.
lørdag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Broager UI
Kærvej Stadion
23.
lørdag
10.00
Starup UIF (H)
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Staruphallen
Sønderborg Fremad
Staruphallen
23.
lørdag
10.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Staruphallen
Bov IF
Staruphallen
23.
lørdag
11.10
Hørup UI
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
23.
lørdag
12.00
MG & BK
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
MG & BK.s anlæg
Sønderborg Fremad
MG & BK.s anlæg
23.
lørdag
12.00
Esbjerg fB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Esbjerg Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Esbjerg Kunstgræsbane
23.
lørdag
13.30
FC Skanderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Fælleden
FC Sønderborg
Fælleden
23.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Sønderborg Stadion
Kolding B
Sønderborg Stadion
23.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Broager Idrætscenter
Rødekro IF/Aabenraa BK
Broager Idrætscenter
23.
lørdag
15.30
Dybbøl IU
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
Sønderborg Fremad
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
24.
søndag
10.00
Gråsten B
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Aarsbjerg Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Aarsbjerg Idrætscenter
24.
søndag
11.00
FC Sønderborg
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Sønderborg Stadion
IF Lyseng/AGF
Sønderborg Stadion
24.
søndag
11.00
Vejle B
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
VB Parken
FC Sønderborg
VB Parken
24.
søndag
13.00
VB Nyborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
FC Sønderborg
Idrætscenter Nyborg
25.
mandag
17.15
Sønderborg Fremad
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Dybbøl IU
Kærvej Stadion
25.
mandag
18.00
Midtals IF
Herrer
M+40
M+40 /11 Forår/Efterår • Pulje 1
Ketting Stadion
Sønderborg Fremad
Ketting Stadion
25.
mandag
18.25
Lysabild SG
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
26.
tirsdag
17.30
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger C/8 (2003) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Nord-Als B (U14)
Kærvej Stadion
28.
torsdag
17.15
Bov IF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Broager Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Broager Idrætscenter
28.
torsdag
17.50
Varnæs/Bovrup IF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Broager Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Broager Idrætscenter
28.
torsdag
18.25
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Sundsmarkcenter
SUB Sønderborg
Sundsmarkcenter
30.
lørdag
10.00
Ensted IF
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Ensted Hallen
Sønderborg Fremad
Ensted Hallen
30.
lørdag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Skærbæk Fritidscenter
Aabenraa BK
Skærbæk Fritidscenter
30.
lørdag
10.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Ensted Hallen
Hellevad IF
Ensted Hallen
30.
lørdag
10.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Skærbæk Fritidscenter
Team Vest
Skærbæk Fritidscenter
30.
lørdag
13.30
Aarhus Fremad
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Riisvangen Stadion
FC Sønderborg
Riisvangen Stadion
30.
lørdag
14.00
Oure Fodbold Akademi
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Oure Idrætsskole
FC Sønderborg
Oure Idrætsskole
30.
lørdag
15.30
FVB
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Bovrup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (1)
Bovrup Idrætsanlæg
30.
lørdag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Sønderborg Stadion
Aabenraa BK
Sønderborg Stadion
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Notmark SU
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Notmark Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Notmark Idrætsanlæg
1.
søndag
13.30
BNS
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
V. Sottrup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (2)
V. Sottrup Idrætsanlæg
1.
søndag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion
Haderslev FK
Sønderborg Stadion
1.
søndag
14.00
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Kærvej Stadion
Højer/Tønder
Kærvej Stadion
1.
søndag
16.00
Sønderborg Fremad
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Kærvej Stadion
Broager UI
Kærvej Stadion
1.
søndag
16.00
FC Sydvest 05
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Klosterhallen
FC Sønderborg
Klosterhallen
2.
mandag
17.50
Sønderborg Fremad
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
Dybbøl IU
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
2.
mandag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
M+40
M+40 /11 Forår/Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Rødekro IF
Kærvej Stadion
2.
mandag
18.15
Egen UI
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (2)
Guderup Idrætsanlæg
2.
mandag
18.25
Bov IF (1)
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
Sønderborg Fremad
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
3.
tirsdag
17.15
Sønderborg Fremad (B)
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Christiansfeld IF
Kærvej Stadion
4.
onsdag
18.00
FC Sønderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Linak Arena Kunstgræsbane
SUB Sønderborg
Linak Arena Kunstgræsbane
4.
onsdag
18.15
Nord/Als B
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Nordals Idrætscenter
5.
torsdag
17.15
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Felsted IF
Kærvej Stadion
5.
torsdag
17.15
Egen UI
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Guderup Idrætsanlæg
5.
torsdag
17.15
Varnæs/Bovrup IF
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Bovrup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Bovrup Idrætsanlæg
5.
torsdag
17.50
Bov IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Sundsmarkcenter
Sønderborg Fremad
Sundsmarkcenter
5.
torsdag
17.50
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Broager UI
Guderup Idrætsanlæg
5.
torsdag
18.25
Sønderborg Fremad
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Sundsmarkcenter
SUB Sønderborg (2)
Sundsmarkcenter
5.
torsdag
18.25
Lysabild SG
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Sønderborg Fremad
Kærvej Stadion
7.
lørdag
10.00
Egen UI
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Guderup Idrætsanlæg
7.
lørdag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Staruphallen
Haderslev FK
Staruphallen
7.
lørdag
10.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U10
U10 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Guderup Idrætsanlæg
SUB Sønderborg
Guderup Idrætsanlæg
7.
lørdag
10.35
Sønderborg Fremad
Herrer
U11
U11 Drenge A/8 (2007) - Efterår • Pulje 1
Staruphallen
Hammelev SUF
Staruphallen
7.
lørdag
12.00
Midtals IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Augustenborghallen
Sønderborg Fremad (2)
Augustenborghallen
7.
lørdag
13.00
Tarup-Paarup
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Home Tarup Park
FC Sønderborg
Home Tarup Park
7.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Broager Idrætscenter
Oure Fodbold Akademi
Broager Idrætscenter
7.
lørdag
16.00
Sønderborg Fremad (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Kærvej Stadion
Gråsten B
Kærvej Stadion
7.
lørdag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Sønderborg Stadion
MG & BK
Sønderborg Stadion
8.
søndag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Midtals IF
Kærvej Stadion
8.
søndag
11.00
FC Sønderborg
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Sønderborg Stadion
FC Fredericia
Sønderborg Stadion
8.
søndag
13.00
Sønderborg Inter
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
SwipBox Arena
Sønderborg Fremad
SwipBox Arena
8.
søndag
14.00
S.f.B./Tåsinge
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
S.f.B. Hellegårdsvej
FC Sønderborg
S.f.B. Hellegårdsvej
8.
søndag
14.00
Sønderborg Fremad
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Kærvej Stadion
Bække SF
Kærvej Stadion
8.
søndag
15.00
Kildevæld
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Efterskolen Kildevæld
Sønderborg Fremad
Efterskolen Kildevæld
8.
søndag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Sønderborg Stadion
Haderslev FK
Sønderborg Stadion
9.
mandag
18.00
Dybbøl/Ulkebøl
Herrer
M+40
M+40 /11 Forår/Efterår • Pulje 1
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
Sønderborg Fremad
Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
9.
mandag
18.00
BNS
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
V. Sottrup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (2)
V. Sottrup Idrætsanlæg
9.
mandag
18.00
Notmark SU
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 1
Notmark Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad (1)
Notmark Idrætsanlæg
10.
tirsdag
17.15
Aabenraa BK
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Sønderborg Fremad (B)
Aabenraa Stadion
11.
onsdag
17.15
Sønderborg Fremad
Herrer
U13
U13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Tinglev IF
Kærvej Stadion
11.
onsdag
17.15
Ensted IF
Kvinder
U15
U15 Piger C/8 (2003) - Efterår • Pulje 1
Ensted Hallen
Sønderborg Fremad
Ensted Hallen
11.
onsdag
18.00
Sønderborg Fremad
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Gråsten B (2)
Kærvej Stadion
12.
torsdag
18.30
Sønderborg Fremad
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 433
Kærvej Stadion
Vojens GIE (1)
Kærvej Stadion
13.
fredag
19.00
Sønderborg Fremad (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Kærvej Stadion
Skelde GF
Kærvej Stadion
14.
lørdag
11.30
B 1909
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
B.1909s anlæg
FC Sønderborg
B.1909s anlæg
14.
lørdag
12.00
FC Sønderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Linak Arena Kunstgræsbane
Varde IF
Linak Arena Kunstgræsbane
14.
lørdag
13.00
HTS
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
Horne Stadion, Varde
Sønderborg Fremad
Horne Stadion, Varde
14.
lørdag
15.45
Egen UI
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Guderup Idrætsanlæg
Sønderborg Fremad
Guderup Idrætsanlæg
14.
lørdag
16.00
Sønderborg Fremad (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 149
Kærvej Stadion
Ravsted UI
Kærvej Stadion
15.
søndag
10.00
Sønderborg Fremad
Herrer
U12
U12 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Kærvej Stadion
Dybbøl IU
Kærvej Stadion
15.
søndag
12.00
AGF/IF Lyseng
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Lyseng Idrætspark
FC Sønderborg
Lyseng Idrætspark
15.
søndag
12.00
FC Fredericia
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Madsby Enge
FC Sønderborg
Madsby Enge
15.
søndag
13.00
Dalum IF
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Lars R. Jacobsen Park.
FC Sønderborg
Lars R. Jacobsen Park.
15.
søndag
13.00
S.f.B.
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
FC Sønderborg
S.f.B. Hellegårdsvej
15.
søndag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion
Esbjerg fB
Sønderborg Stadion
20.
fredag
19.00
Sønderborg Fremad (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 150
Kærvej Stadion
FF Alssund
Kærvej Stadion
21.
lørdag
15.30
VSK Aarhus
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Vejlby/Risskov Centret
FC Sønderborg
Vejlby/Risskov Centret
22.
søndag
16.00
Sønderborg Fremad
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Kærvej Stadion
Ravsted UI
Kærvej Stadion
28.
lørdag
10.30
Aabenraa BK
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Aabenraa Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Aabenraa Kunstgræsbane
28.
lørdag
11.30
Kolding IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
FC Sønderborg
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
28.
lørdag
13.30
Bov IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Grænse Stadion
Sønderborg Fremad
Grænse Stadion
28.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Sønderborg Stadion
Esbjerg fB
Sønderborg Stadion
28.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Broager Idrætscenter
Dalum IF
Broager Idrætscenter
28.
lørdag
16.15
FC Sønderborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Sønderborg Stadion
Hjerting IF
Sønderborg Stadion
29.
søndag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Sønderborg Stadion
Horsens fS
Sønderborg Stadion
November 2017
4.
lørdag
13.00
Kolding IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
FC Sønderborg
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
4.
lørdag
13.30
Sønderborg Fremad
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 46
Kærvej Stadion
Gråsten B
Kærvej Stadion
4.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Sønderborg Stadion
Varde
Sønderborg Stadion
4.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
Broager Idrætscenter
Tarup/Paarup IF
Broager Idrætscenter
5.
søndag
11.00
FC Sønderborg
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Sønderborg Stadion
Vejle B
Sønderborg Stadion
5.
søndag
11.00
Kolding B
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Mosevej Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Mosevej Kunstgræsbane
5.
søndag
12.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Guldager IC Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Guldager IC Kunstgræsbane
5.
søndag
14.00
FC Sønderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Sønderborg Stadion
OB
Sønderborg Stadion
11.
lørdag
12.00
FC Sønderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 706
Linak Arena Kunstgræsbane
Haderslev FK
Linak Arena Kunstgræsbane
11.
lørdag
13.00
Skibet IF
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 402
Skibet Stadion
FC Sønderborg
Skibet Stadion
11.
lørdag
13.00
Herning Fremad
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 602
Herning Fremad's Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Herning Fremad's Kunstgræsbane
11.
lørdag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Sønderborg Stadion
Esbjerg fB
Sønderborg Stadion
12.
søndag
14.00
Vejle B
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 304
VB Parken Kunstgræs
FC Sønderborg
VB Parken Kunstgræs
12.
søndag
16.00
FC Sønderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Sønderborg Stadion
Vejle B
Sønderborg Stadion